O szkole

Szkoła Języków Obcych EL UNIVERSO powstała w roku 2002 z pasji do języka hiszpańskiego. Misją od początku było stworzenia efektywnej nauki języków obcych dla Polaków.

Nasze początki to jedna sala i grupa pasjonatów języka hiszpańskiego, która miała na celu  przybliżyć piękno tego języka, będącego w tamtym czasie egzotyką. Zaczynaliśmy z kilkunastoma słuchaczami, aby dziś po 21 latach nieprzerwanej pracy nad doskonaleniem się i rozwojem naszej metody dla dorosłych, młodzieży i dzieci, z przyjemnością mówić o kilkudziesięciu tysiącach zadowolonych uczniów.

Stopniowo rozszerzaliśmy wachlarz naszych usług oferując oprócz kursów języka hiszpańskiego, angielskiego i polskiego również tłumaczenia (pisemne zwykłe i przysięgłe oraz ustne konsekutywne i symultaniczne), warsztaty kulturowe, warsztaty metodyczne, wyjazdy na kursu językowe do Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.

W 2012 roku otworzyliśmy drugi oddział przy ulicy Wietrznej 69 we Wrocławiu. EL UNIVERSO KIDS już po roku działalności stało się chętnie wybieraną szkołą językową dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Krzykach.

Opierając się na doświadczeniach zdobytych przede wszystkim za granicą, ale też obserwacji polskich słuchaczy założyciele szkoły stworzyli metodę naturalną nauki języka hiszpańskiego opartą na spirali, a na jej podstawie własne autorskie podręczniki do nauki hiszpańskiego Arcoíris na poziomie A1/A2 i B1.1. Dzisiaj dzięki tęczowym podręcznikom uczy się w Polsce kilkanaście tysięcy słuchaczy, zarówno w szkołach językowych jak i uniwersytetach, w tym tak renomowanych uczelni jak Uniwersytet Jagielloński, SWPS w Warszawie, Politechnika Łódzka czy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Wraz z otwarciem placówki dla dzieci opracowana została dla nich metoda Colorin Colorado z podręcznikami Colorin Colorado 1, w roku 2019 Colorin Colorado 2, w 2022 Colorin Colorado 3, a w tym roku najnowsza Colorin Colorado mini dla naszych najmłodszych słuchaczy. Obecnie z podręczników dla dzieci uczy się ponad 3 tys. małych słuchaczy w kilkudziesięciu placówkach partnerskich w całej Polsce.

Na podstawie doświadczeń w nauce języka hiszpańskiego rozwinęliśmy metodę naturalną nauki języka angielskiego dla dorosłych, prowadząc przede wszystkim dedykowane kursy specjalistyczne dla firm i instytucji. Nasi nauczyciele to pasjonaci języka angielskiego i metody pełnego zanurzenia w język z wieloletnim doświadczeniem akademickim.

Z naszych usług kursów językowych i tłumaczeń skorzystały takie renomowane firmy i instytucje jak Google, Opera Software, BZ WBK, Santander Consumer Bank, Work Service, IT Kontrakt, Credit Suisse, Gmina Wrocław, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Narodowy Instytu Audiowizaualny, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Akademia Sztuk Pieknych we Wrocłąwiu, Kancelarie Notarialne, Adwokackie i Radcowskie, AmRest, Impart, Opera Wrocławska i wiele innych.

To co nas wyróżnia to ciągła chęć rozwoju i oferowania jak najlepszych warunków do nauki dla naszych Słuchaczy. Zespół EL UNIVERSO składa się z kilkudziesięciu świetnie przygotowanych lektorów, zarówno polskich filologów jak i zagranicznych native speakerów. Nad jakością kursów czuwa Koordynator Metodyczny, który regularnie spotyka się z lektorami, aby wspierać ich w przygotowywaniu coraz lepszych lekcji.