O nas

Szanowni Państwo,

Studenci i Drodzy Przyjaciele El Universo, Centrum Języka Hiszpańskiego i Kultury Iberoamerykańskiej El UNIVERSO, założone w 2002 roku, jest pierwszą we Wrocławiu szkołą, specjalizującą się w nauczaniu języka hiszpańskiego i propagowaniu kultury iberoamerykańskiej, stosującą komunikacyjną metodę nauczania. W El Universo uczymy hiszpańskiego po hiszpańsku już od pierwszej lekcji.

 

Naszą szkołę nazwaliśmy El Universo – czyli wszechświat, gdyż hiszpański to coś więcej aniżeli tylko język – to cały wszechświat smaków, kolorów i kształtów związanych z ludźmi, którzy się nim posługują.

 

El Universo to szkoła rodzinna z tradycjami, w której przede wszystkim skutecznie uczymy języka. Za główny cel działania naszej szkoły stawiamy sobie jakość i efektywność połączoną z serdecznością, powagą i troską o naszych uczniów i ich postępy. Prowadzimy ją  we dwójkę: mój mąż David (prawnik i filolog) i ja – Dorota (filolog). Pomagają nam starannie dobrani lektorzy, których sami dodatkowo szkolimy. Uczymy z zamiłowania – to jest nasze hasło przewodnie. Mamy bardzo duże doświadczenie: stypendia zagraniczne (Hiszpania), kilkakrotne wyjazdy na kursy językowe do Anglii, na Maltę, do Francji i do Hongkongu, profesjonalne szkolenia z metodyki w prestiżowych szkołach, długoletnie nauczanie języka hiszpańskiego osób w różnym wieku.

 

Jesteśmy młodzi i ciekawi świata, pragniemy podzielić się z Wami naszymi umiejętnościami. Chcemy pokazać Wam, że istnieją sposoby, aby aktywnie posługiwać się obcym językiem niezależnie od tego, kiedy zaczynamy się go uczyć. Nauka języka obcego to świetna zabawa, nowe znajomości i tak jak powiedział wybitny argentyński pisarz Jorge Luís Borges – nowe życie.

 

Zapraszamy w magiczny świat języka hiszpańskiego i związanej z nim kultury. Pragniemy wprowadzić Was w krainę muzyki i tańca, w krainę tajemniczych kultur i imponujących miast, w świat żeglarzy, podbojów, rewolucji, miłości i przepięknej literatury – słowem, chcemy przybliżyć każdemu, kto zechce się do nas przyłączyć, język i kulturę iberoamerykańską.

 

Dorota Nieto – Kuczyńska

i

David Nieto – Rasiński