Nie wiem jaki jest mój poziom zaawansowania

Rozglądasz się za grupą dla siebie?

Grupą, która będzie na takim samym jak ty poziomie – nie na niższym poziomie, bo niby po co masz powtarzać, to co umiesz i płacić za to, że się nudzisz i nie na wyższym poziomie, bo nie chcesz czuć się niekomfortowo.

Poziomowanie dla osób, które wcześniej uczyły się danego języka to dla nas jeden z najważniejszych etapów. Jesteśmy szkołą nastawioną na komunikację i na poziomie rekrutacji preferujemy ustną rozmowę z naszą metodyczką – face to face lub telefonicznie. Rozmowa pozwoli dopytać, uściślić i wyjść poza zero-jedynkowy szablon testu pisemnego. Nie martw się to nie rozmowa kwalifikacyjna, ale skuteczna droga, by trafić do odpowiedniej grupy i odpowiedniego lektora.

Metodyk zna wszystkich lektorów i grupy z ich dynamiką i oczekiwaniami, a bezpośrednia rozmowa często sprawia, iż jest w stanie uchwycić 

Osiemnaście lat temu stworzyliśmy autorską metodę naturalną bazującą na komunikacji i spiralnemu układaniu przez lektora treści jedynie w języku hiszpańskim. Od pierwszej lekcji  powtarzacie i odpowiadacie na pytania tylko po hiszpańsku, a treści ułożone są celowo od najprostszych związanych z pytaniem „kim jestem” poprzez świat najbliższy do najbardziej abstrakcyjnych tematów. Na zasadzie spirali lektor wraca do przerobionych wcześniej partii materiału w nowym kontekście. Na podstawie tej metody napisaliśmy podręczniki wraz z platformą online i fiszkoteką. Rozmawiając z naszą metodyczką, która precyzyjnie określi Twój poziom językowy, zostaniesz zakwalifikowany do jednej z czterech grup zaawansowania na poziomie A1 lub A2. U nas poziomy wewnętrzne często odpowiadają poszczególnym rozdziałom podręcznika.

Aż cztery poziomy wewnętrzne na A2?

Tak! Klasyfikacja od A0do C2 jasno określa co powinieneś wiedzieć i umieć kończąc dany poziom, jednak każdy kurs i szkoła uczący na podstawie różnych podręczników szczególnie na niższych poziomach realizują odmienne programy. Zmieniając szkołę lub zapisując się po dotychczasowej samodzielnej nauce często napotykasz problem związany z przyporządkowaniem do odpowiedniej grupy. 

W naszej szkole na poziomie A1 czy A2 znajdziecie cztery grupy o różnym stopniu zaawansowania, które pozwolą ci nadrobić braki lub dla ambitnych uzyskać konkretną informację co przerobić samodzielnie na platformie online, aby wskoczyć na wyższy poziom.

Jeżeli zapiszesz się na jeden z naszych kursów – poziomowanie jest bezpłatne.