Kim jesteśmy

EL UNIVERSO powstało w 2002 roku jako pierwsza we Wrocławiu szkoła specjalizująca się w nauczaniu języka hiszpańskiego. W tamtym czasie hiszpański był językiem egzotycznym i wiele osób stukało się w głowę uważając nasz pomysł za czystej postaci „donkiszoterię” 🙂 . My zaś od zawsze uważaliśmy, że w życiu należy robić to co się najbardziej lubi, a My lubimy uczyć!

Zaczynaliśmy od jednej sali i kilkunastu uczniów by z czasem, łącząc zamiłowanie do nauczania z profesjonalnym podejściem do tego co robimy, stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie edukacyjnej Wrocławia.

Stopniowo poszerzaliśmy wachlarz naszych usług albowiem prosili nas o to nasi słuchacze i klienci instytucjonalni. Obecnie oferujemy obok kursów języka hiszpańskiego, angielskiego i polskiego również tłumaczenia (pisemne zwykłe i przysięgłe oraz ustne konsekutywne i symultaniczne), warsztaty kulturowe, warsztaty metodyczne, wyjazdy na kursu językowe do Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, organizację urodzin dla dzieci, wynajem sal i powierzchni biurowych.

W roku 2010 EL UNIVERSO otrzymało Akredytację Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty i odtąd nasze kursy języka hiszpańskiego dla dorosłych uzyskały dodatkowe obiektywne potwierdzenie wysokiej jakości, a nasi Słuchacze otrzymują certyfikat uznawany przez wiele firm i instytucji.

W roku 2012 otworzyliśmy drugi oddział przy ulicy Wietrznej 69 we Wrocławiu. EL UNIVERSO KIDS już po roku działalności stało się chętnie wybieraną osiedlową szkołą językową dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Krzykach.

Opierając się naszym doświadczeniu stworzyliśmy własny autorski podręcznik do nauki hiszpańskiego Arcoíris, który spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony szkół językowych i uniwersytetów w całej Polsce, w tym tak renomowanych uczelni jak Uniwersytet Jagielloński, SWPS w Warszawie, Politechnika Łódzka czy Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

To co nas wyróżnia to ciągła chęć rozwoju i oferowania jak najlepszych warunków do nauki dla naszych Słuchaczy. Zespół EL UNIVERSO składa się z kilkunastu świetnie przygotowanych lektorów, zarówno polskich filologów jak i zagranicznych native speakerów. Nad jakością kursów czuwa Koordynator Metodyczny, który regularnie spotyka się z lektorami, aby wspierać ich w przygotowywaniu coraz lepszych lekcji. Współpracujemy z Uniwersytetami w Polsce i Hiszpanii a co najważniejsze cały czas cieszy nas możliwość otwierania przed naszymi uczniami drzwi do barwnego świata kultury iberoamerykańskiej.

Z naszych usług korzystały lub korzystają takie renomowane firmy i instytucje jak Google, Opera Software, BZ WBK, Santander Consumer Bank, Work Service, IT Kontrakt, Credit Suisse, Gmina Wrocław, Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Narodowy Instytu Audiowizaualny, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Kancelarie Notarialne, Adwokackie i Radcowskie, AmRest, Impart, Opera Wrocławska i wiele innych.

Przyjdź, poznaj nas i zapisz się na kurs. Gwarantujemy, że będziesz zachwycony!!! 🙂