Nasi lektorzy

Lektorzy języka angielskiego

Ania

Kreatywna i artystyczna dusza. Jak tylko dojdzie do połączenia pasji uczenia języka angielskiego z manualnymi zdolnościami, to powstają najwspanialsze lekcja na świecie, które dzieci uwielbiają. Cieszy się, kiedy przynosi własnoręcznie zalaminowane puzzle lub wymyślne gry i dzieciakom sprawia to wielką frajdę. Ania zakochana jest w tworzeniu, w projektach, uwielbia progres – więc możecie liczyć, że dołoży wszelkich starań aby każdy językowo odnosił największe sukcesy.

Bartek

Wielbiciel angielskiego poczucia humoru i polskich, sielskich krajobrazów. Angielskie „slow” najbardziej lubi w zestawieniu „slow life” z dobrą książką w hamaku i przy akompaniamencie leśnego ptactwa. Synchronizacja z naturą sprawia, iż możecie liczyć na jego punktualność i skrupulatność przygotowania do każdej lekcji. Lubi przy tym wielkomiejski gwar, spotkania z ludźmi i często udziela się w różnych akcjach społecznych.

Klaudia

Suma wszystkich zainteresowań jest tak ogromna, że jak połączymy to z nauczaniem języka angielskiego to wychodzi nam niesamowita mieszanka – tak tak, wybuchowa :)! Najbardziej uśmiechnięta nauczycielka, która uwielbia taniec, muzykę i rytm – ten rytm znajdziecie także na zajęciach, który sprawia, że zajęcia są ciekawe, efektywne i najlepiej aby się nie kończył!

Magda

Energiczna, optymistyczna i kreatywna. Od lat jest autorem podręczników Wydawnictwa Macmillan i wykładowcą akademickim. Prowadzi kursy metodyczne, biznesowe i ogólne. Nie boi się żadnych wyzwań i nie spocznie póki nie znajdzie rozwiązania problemu. Dzieli się ze studentami technikami na skuteczne opanowanie języka i w każdym człowieku widzi ogromny potencjał.

Marta

Żywioł, cięta riposta i profesjonalizm – to kilka słów, które najlepiej odzwierciedlają jej naturę. Lektorka z powołania, dzięki której nauka języka będzie szła w parze zarówno z samorozwojem i jak i wiedzą na temat biznesu czy medycyny. Połączenie rewelacyjnego, brytyjskiego akcentu i mało angielskiej – ekspresyjnej i barwnej osobowości. Wisienką na torcie każdego spotkania z tą lektorką jest Mojra:)Bez względu czy zostaniecie zaszczyceni i położy się koło waszych nóg w sali, czy usłyszycie pochrapywanie tej buldożki francuskiej na lekcji online, będziecie “kupieni”:)

Martyna

Jeśli można by było jeździć konno i jednocześnie nauczać języka angielskiego to z pewnością Martyna temu sprosta 🙂 Pasjonatka koni, nietuzinkowej biżuterii i dodatkowo studentka psychologii. Cóż za połączenie. Uczenie metodą naturalną najbardziej rozpoznawalnego języka na świecie to jej pasja, a aksamitny akcent to znak rozpoznawalny 🙂

Marysia

Marysia to tytan pracy i wymagający lektor. Od lat jest nauczycielem akademickim i prowadzi kursy biznesowe dla kadry zarządzającej. Wytycza cele, realizuje założenia metodyczne, dopasowuje słownictwo i struktury gramatyczne do potrzeb nakreślonych przez Zamawiającego, jednak jak podkreślają firmy z nią współpracujące, są to lekcje na które się czeka i żałuje, iż tak szybko minęły. Język angielski jest tu narzędziem i sposobem, aby nauczyć się czegoś więcej: zarządzania czasem, filozofii, psychologii czy po prostu wiedzy ogólnej o świecie.

Lektorzy języka hiszpańskiego

Ana Luiza

Od początku w kontakcie z nią czuje się delikatność i ciekawość drugiego człowieka. Pracuje obecnie nad obroną doktoratu na wydziale artystycznym w Hiszpanii poszukując znaczeń, powiązań i alegorii między innymi w twórczości Fridy Calho. Razem z mężem pochodzą z Brazylii i to właśnie dzięki jego studiom na polskiej uczelni znaleźli się właśnie w naszym kraju. Jako lektorka przeniesie was do oazy spokoju swojego świata w którym barwny, głośny hiszpański nabiera kameralności niczym na przedstawieniu teatralnym, które Ana Luiza kocha całym sercem.

Aneta

Urodzony społecznik, obrońca planety i słabszych. Mądra, inteligentna i dobra „dusza”, która przez wiele lat mieszkała w Peru. To lektorka z wielkim doświadczeniem i talentem nie tylko w dzieleniu się wiedzą, ale też motywowaniu do poszukiwania w sobie pokładów wiedzy. Inspiruje, ale też i słucha swoich studentów – w magiczny sposób sprawia, że mówienie po hiszpańsku jest proste i każdą cząstką siebie czujesz, że jej pochwała ”Genial”na Twoją odpowiedź jest szczera i przepełniona „czułością” o której pisała Olga Tokarczuk.

Andrea

Piękna i tajemnicza native speakerka z Kostaryki. Dwuletni synek jest jej oczkiem w głowie, ale także najlepszym nauczycielem cierpliwości i wyraźnego mówienia, które przekłada na pracę z jej słuchaczami. Jest zawsze uśmiechnięta , serdeczna i mocno skupiona na drugim człowieku, a biorąc pod uwagę, że pracowała kiedyś jako stewardessa robi to rzeczywiście zawodowo:)

Diego

Tajemniczy i czarujący wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych. Wielki indywidualista ceniący wolność i przestrzeń zarówno swoją, jak i swoich uczniów. Potrafi świetnie wyczuć komfortowy balans pomiędzy ekspresją tworzenia a ciszą odbioru, zachęcaniem i motywowaniem do wyrażania swoich myśli po hiszpańsku a korygowaniem niedociągnięć. Na zajęciach z Diego przenosimy się do pracowni wymagającego mistrza gdzieś w odległych lasach tropikalnych Kostaryki z której pochodzi.

Elena

Delikatna i spokojna lektorka skrywająca niezwykłą miłość do muzyki. Ukończyła wyższe studia pianistyczne w Konserwatorium w Maladze jak i Pedagogikę na Uniwersytecie w tym hiszpańskim mieście. Śpiewała przez klika lat w chórze renesansowym, jednak jej zainteresowania muzyczne są bardzo szerokie, włączając w nie oczywiście muzykę latynoską. Do Polski trafiła w ramach projektu Erasmus i tak została w naszym kraju aby nauczać posługiwania się językiem hiszpańskim w sposób śpiewający:)

Ewa

Jest absolutnym zaprzeczeniem powiedzenia „młodość to płochość”. Zorientowana na realizację celów, z żelaznymi zasadami, a przy tym promiennie uśmiechniętą i otwarta na drugiego człowieka. Być może to jej wielka pasja- taniec Flamenco, który towarzyszy jej od najmłodszych lat sprawiły, iż zajęcia z nią są z nią efektywne i efektowne:) Być może to jej pracowitość i siła charakteru sprawiły, że właśnie w tym tańcu znalazła sposób na wyrażanie siebie. Krok za krokiem, lekcja za lekcją, dają Ci wrażenie stabilnego zmierzania ku sukcesowi:)

Jairo

Perpetuum mobile. Kolumbijczyk do zadań specjalnych – odważnie i rozważnie podejmuje każde wyzwanie, a jeśli coś na początku nie wyjdzie tak jak chce od razu wdraża plan naprawczy. Studiował architekturę, anglistykę i iberystykę. Pamięta imiona każdego ze swoich uczniów, nawet po kilku lekcjach! Nie uśmiecha się szeroko tylko wtedy, kiedy pędzi na jednym ze swoich rowerów lub gra w piłkę nożną:) W wakacje samotnie na rowerze dotarł nad morze, co może być małą próbką jego determinacji, pracowitości i niespożytej energii. Ma świetny kontakt i mnóstwo tematów do rozmów zarówno z dorosłymi słuchaczami jak i dziećmi. Nawet dwulatki świetnie się z nim bawią:)

Jesus

Specjalista od wysokich poziomów i kursów przygotowujących do egzaminów DELE. Z pozoru przypomina szalonego naukowca, który w wiecznym niedoczasie ziemskim ściga się z przeciwnościami losu, aby nauczyć hiszpańskiego jak najwięcej osób. Nie bez powodu kojarzy się to nam z komiksem i często mrocznymi przygodami, gdyż Jesus jest między innymi grafikiem komiksowym. Jego studenci uwielbiają jego lekcje rysowane na tablicy czy tablecie graficznym, a przy tym w żaden sposób nieograniczone jego wielką wyobraźnią i wrażliwością oraz szerokimi horyzontami. Każda lekcja z Jesusem jest niespodzianką, czasem nawet bardzo smaczną, kiedy przynosi dla swoich uczniów własnoręcznie przyrządzoną, najbardziej hiszpańską w całym Wrocławiu, paellę:)

Johanna

Niezwykle empatyczna i sumienna lektorka. O skromnie pięknej osobowości, której towarzyszy połączenie siły i ciepła. Posiada dar rozumienia,tego co czuje Polak przychodząc na swoją pierwszą lekcję hiszpańskiego oraz prowadzenia go przez meandry tego języka w sposób zrozumiały, konsekwentny i bardzo serdeczny. Nie każdy native speaker to potrafi. Johanna nigdy się nie skarży, pomimo iż doświadczyła trudu bycia obcokrajowcem  i chyba właśnie dlatego tak mocno angażuje się w działalność charytatywną. O swojej ojczyźnie – Ekwadorze, rodakach zwyciężających np w kolarstwie czy rodzinie opowiada zawsze z wielką miłością i nie skrywanym wzruszeniem:)

Kasia

Jest związana z El Universo niemal od początku działalności szkoły. Zna metodę naturalną i podręcznik Arcoiris niemal tak dobrze jak jej autorzy. Od roku pełni funkcję metodyka szkoląc pozostałych nauczycieli. Konkretna, konsekwentna, a jej wieloletnie doświadczenie zarówno w naszej szkole jak i w liceum w którym także pracuje, pomagają w planowaniu i przewidywaniu z jakimi problemami mogą się spotkać uczniowie i jak temu zaradzić. Prywatnie kocha Meksyk i wszystko co jest z nim związane. W jej ubraniach, biżuterii czy drobnych przedmiotach zawsze znajdziecie coś co przybliży Ci kulturę, tradycje czy kolory tego kraju. I pamiętajcie, jeśli masz lekcje z Kasią, zawsze zajęcia w sali Meksyk:)

Lucyna

Kto by się spodziewał, że w jednej osobie mamy połączenie zawodowej skrzypaczki prosto z Filharmonii Wałbrzyskiej z nauczycielką języka hiszpańskiego? Oczywiście my 🙂 bo my lubimy takie połączenia. Połączenie pasji Lucyny sprawia, że zajęcia są niesamowicie ciekawe, a język to nie tylko słowa – więc czasem także zagra i zaśpiewa 🙂

Marta

Skromna, empatyczna, doświadczona i bardzo skrupulatna lektorka. Jej anielski spokój i ugodowy charakter w niczym nie zdradzają tego, że jest spragnionym przygód obieżyświatem tańczącym salsę w każdej wolnej chwili. Kocha podróże, zarówno te z plecakiem po Europie jak i te w świecie wiedzy. Nazywa siebie wiecznym studentem rozpoczynając (i kończąc oczywiście:) kolejne kierunki studiów. Pracuje jako tłumacz. Posługuje się biegle językiem hiszpańskim, portugalskim, francuskim i angielskim. Uwielbia dzielić się swoją wiedzą i sprawdzonymi sposobami nauki języków, które ma zawsze tak cudownie poukładane. Jej studenci czują się z nią jak na dobrze zaplanowanej wyprawie z ciekawym i doświadczonym przewodnikiem.

Monika

Być może trudno w to uwierzyć, ale jest prawniczką i studiowała bezpieczeństwo wewnętrzne. Możecie zatem czuć się z nią bezpiecznie:) Jest zawsze świetnie przygotowana i skupiona na swoich studentach. W dwujęzycznej szkole, którą kończyła język hiszpański i kultura tego kraju były dla niej prawie tak bliskie jak język ojczysty. Przez 3 lata była członkiem grupy teatralnej uczestniczącej w festiwalach europejskich i międzynarodowych, więc oprócz poukładania i zaplanowania możecie liczyć na wielką wyobraźnię i kreatywność.

Rainiero

Jest zaprzeczeniem stereotypowego myślenia o południowcach, pomijając kwestię urody. W jego pracy nic nie jest dziełem przypadku, a precyzyjnego i przemyślanego działania niczym w szwajcarskim zegarku. Niezwykle elokwentny i o mocno sprecyzowanych poglądach. Doświadczony lektor, który niezwykle konsekwentnie układa wiedzę i spiralnie powraca powraca do rzeczy ważnych, aby dać swoim słuchaczom zarówno solidne podstawy jak i pewność siebie w komunikacji. Szybko dostrzega materiał wymagający powtórzenia u swoich kursantów i zawsze znajduje sposób, aby go wyszlifować. Jest również grafikiem i rysownikiem, co jeszcze bardziej podbija jego dbałość o szczegóły także w pracy lektora.

Moyra

Źródełko energii z Meksyku:) Kocha śnieg, pierogi ruskie, Kraków i wszystkich ludzi dookoła. Czy to angielski czy to hiszpański – nie ma problemu, jest dwujęzyczna – a nawet i trzy i cztery – bo uczy się polskiego i mówi po francusku. To się nazywa profesjonalne podejście do zawodu. Jej zajęcia także są profesjonalne, zawsze wesołe i… tylko w języku obcym :)Ona po prostu kocha ludzi i kontakt z nimi jest dla niej wymianą dobrej energii. Ma przy tym dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz niezwykły dar zmieniania nauki w zabawę. W przeszłości pracowała dla firmy związanej z wytwórnią filmów Disney i trudno nie mieć skojarzeń z Pocahontas czy Meridą Waleczną, kiedy się ją pozna.