Nasi lektorzy old

Lektorzy języka angielskiego

Ania

Kreatywna i artystyczna dusza. Jak tylko dojdzie do połączenia pasji uczenia języka angielskiego z manualnymi zdolnościami, to powstają najwspanialsze lekcja na świecie, które dzieci uwielbiają. Cieszy się, kiedy przynosi własnoręcznie zalaminowane puzzle lub wymyślne gry i dzieciakom sprawia to wielką frajdę. Ania zakochana jest w tworzeniu, w projektach, uwielbia progres – więc możecie liczyć, że dołoży wszelkich starań aby każdy językowo odnosił największe sukcesy.

Magda

Energiczna, optymistyczna i kreatywna. Od lat jest autorem podręczników Wydawnictwa Macmillan i wykładowcą akademickim. Prowadzi kursy metodyczne, biznesowe i ogólne. Nie boi się żadnych wyzwań i nie spocznie póki nie znajdzie rozwiązania problemu. Dzieli się ze studentami technikami na skuteczne opanowanie języka i w każdym człowieku widzi ogromny potencjał.

Lektorzy języka hiszpańskiego

Aneta

Urodzony społecznik, obrońca planety i słabszych. Mądra, inteligentna i dobra „dusza”, która przez wiele lat mieszkała w Peru. To lektorka z wielkim doświadczeniem i talentem nie tylko w dzieleniu się wiedzą, ale też motywowaniu do poszukiwania w sobie pokładów wiedzy. Inspiruje, ale też i słucha swoich studentów – w magiczny sposób sprawia, że mówienie po hiszpańsku jest proste i każdą cząstką siebie czujesz, że jej pochwała ”Genial”na Twoją odpowiedź jest szczera i przepełniona „czułością” o której pisała Olga Tokarczuk.

Jairo

Perpetuum mobile. Kolumbijczyk do zadań specjalnych – odważnie i rozważnie podejmuje każde wyzwanie, a jeśli coś na początku nie wyjdzie tak jak chce od razu wdraża plan naprawczy. Studiował architekturę, anglistykę i iberystykę. Pamięta imiona każdego ze swoich uczniów, nawet po kilku lekcjach! Nie uśmiecha się szeroko tylko wtedy, kiedy pędzi na jednym ze swoich rowerów lub gra w piłkę nożną:) W wakacje samotnie na rowerze dotarł nad morze, co może być małą próbką jego determinacji, pracowitości i niespożytej energii. Ma świetny kontakt i mnóstwo tematów do rozmów zarówno z dorosłymi słuchaczami jak i dziećmi. Nawet dwulatki świetnie się z nim bawią:)

Kasia

Jest związana z El Universo niemal od początku działalności szkoły. Zna metodę naturalną i podręcznik Arcoiris niemal tak dobrze jak jej autorzy. Od roku pełni funkcję metodyka szkoląc pozostałych nauczycieli. Konkretna, konsekwentna, a jej wieloletnie doświadczenie zarówno w naszej szkole jak i w liceum w którym także pracuje, pomagają w planowaniu i przewidywaniu z jakimi problemami mogą się spotkać uczniowie i jak temu zaradzić. Prywatnie kocha Meksyk i wszystko co jest z nim związane. W jej ubraniach, biżuterii czy drobnych przedmiotach zawsze znajdziecie coś co przybliży Ci kulturę, tradycje czy kolory tego kraju. I pamiętajcie, jeśli masz lekcje z Kasią, zawsze zajęcia w sali Meksyk:)

Lucyna

Kto by się spodziewał, że w jednej osobie mamy połączenie zawodowej skrzypaczki prosto z Filharmonii Wałbrzyskiej z nauczycielką języka hiszpańskiego? Oczywiście my 🙂 bo my lubimy takie połączenia. Połączenie pasji Lucyny sprawia, że zajęcia są niesamowicie ciekawe, a język to nie tylko słowa – więc czasem także zagra i zaśpiewa 🙂

Monika

Być może trudno w to uwierzyć, ale jest prawniczką i studiowała bezpieczeństwo wewnętrzne. Możecie zatem czuć się z nią bezpiecznie:) Jest zawsze świetnie przygotowana i skupiona na swoich studentach. W dwujęzycznej szkole, którą kończyła język hiszpański i kultura tego kraju były dla niej prawie tak bliskie jak język ojczysty. Przez 3 lata była członkiem grupy teatralnej uczestniczącej w festiwalach europejskich i międzynarodowych, więc oprócz poukładania i zaplanowania możecie liczyć na wielką wyobraźnię i kreatywność.

Moyra

Źródełko energii z Meksyku:) Kocha śnieg, pierogi ruskie, Kraków i wszystkich ludzi dookoła. Czy to angielski czy to hiszpański – nie ma problemu, jest dwujęzyczna – a nawet i trzy i cztery – bo uczy się polskiego i mówi po francusku. To się nazywa profesjonalne podejście do zawodu. Jej zajęcia także są profesjonalne, zawsze wesołe i… tylko w języku obcym :)Ona po prostu kocha ludzi i kontakt z nimi jest dla niej wymianą dobrej energii. Ma przy tym dużo cierpliwości i wyrozumiałości oraz niezwykły dar zmieniania nauki w zabawę. W przeszłości pracowała dla firmy związanej z wytwórnią filmów Disney i trudno nie mieć skojarzeń z Pocahontas czy Meridą Waleczną, kiedy się ją pozna.