MADRYT

Stolica Hiszpanii to jedno z najstarszych miast na naszym kontynencie  położone kilka kilometrów od łańcucha górskiego Sierra de Guadarrama w centralnej części półwyspu – co ma wpływ na wysokie temperatury latem. ( w lipcu i sierpniu nierzadko 40*C)

Współcześnie Madryt liczy 3.273.729 mieszkańców. Mówi się , że połowa z nich opuszcza w sierpniu Madryt i ucieka nad morze (odradzamy wyjazd w tym okresie na kurs – wiele pubów, restauracji i innych atrakcji jest nieczynnych).

Nie sposób opisać wszystkich atrakcje tego olbrzymiego miasta: zabytki, muzea (wśród nich jedno z najbardziej znanych na świecie  MUSEUM PRADO), galerie, teatry ; po zwiedzaniu których możemy ochłonąć w 40 parkach i ogrodach – w tym Parque del Buen Retiro  (120 hektarów zieleni w samym centrum miasta)- wiele z nich położonych jest nad brzegami rzeki Manzanares na zachodzie i w okolicach Prado na wschodzie. Madryt to także bogata architektura nowoczesna , a także (a może przede wszystkim ) ŻYCIE NOCNE – nocne korki uliczne to nic niezwykłego w tym tętniącym życiem przez 24h wspaniałym mieście.

Sercem miasta jest Puerta del Sol (Brama Słońca) – owalny plac, hiszpański „kilometr zero”, od którego mierzy się wszystkie odległości. Na środku placu znajduje się posąg brązowego niedźwiedzia, zjadającego owoce z drzewa poziomkowego (nawiązanie do herbu Madrytu), ulubione miejsce randek. W sylwestra o północy zbierają się tu mieszkańcy, by zgodnie z tradycją zjeść 12 winogron… wbrew pozorom nie jest to wcale proste.

SZKOŁA W MADRYCIE

Szkoła w Madrycie mieści się 10 minut piechota od Plaza Mayor w dzielnicy uniwersyteckiej, stąd liczne atrakcje gastronomiczno-rozrywkowe na każdym rogu ulicy

Szkoła jest duża, prowadzi także kursy językowe dla Hiszpanów , bardzo łatwo iszybko nawiążecie „hiszpańskojęzyczne” znajomości , ułatwia to przyjemne patio, na którym można odpocząć w przerwach

W szkole jest biblioteka z dostępem do Internetu, a na terenie budynku jest Wi-fi.

Przykładowe ceny:

2 tygodniowy kurs intensywny z zakwaterowaniem w pokoju jednoosobowym z wyżywieniem – 805 € , cena nie obejmuje podręcznika, cena obejmuje pościel i  pranie 1xtyg.

3 tygodniowy kurs intensywny z zakwaterowaniem w pokoju jednoosobowym z wyżywieniem – 1175 € , cena nie obejmuje podręcznika, cena obejmuje pościel i  pranie 1xtyg.

W ramach pobytu istnieje możliwość wykupienia dodatkowych kursów i atrakcji np. kursu flamenco lub nurkowania.

W każdej miejscowości istnieje możliwość wykupienia samego kursu – bez zakwaterowania; bądź kursu z zakwaterowaniem, ale bez wyżywienia.

Przy wyjeździe dłuższym niż 2 tygodnie można łączyć kursy w różnych miastach i np. korzystać w ramach jednego wyjazdu z atrakcji multikulturowego miasta, jakie oferuje Madryt i relaksu na plaży w kameralnej Maladze.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji 71 795 92 95


INFO OGÓLNE

Podane ceny dotyczą kursu obejmującego 4 godziny zajęć dydaktycznych dziennie + dodatkowych zajęć o szerokopojętej kulturze Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej (mogą to być zajęcia o kuchni, architekturze, grafitti w Granadzie, znaczeniu gestów w języku hiszpańskim etc.) Istnieje oczywiście możliwość wykupienia kursów mniej lub bardziej intensywnych.

Naukę można rozpocząć w dowolny poniedziałek w ciągu całego roku. W pierwszy poniedziałek rano każdy uczestnik pisze test, a jeśli to potrzebne odbywa także krótką rozmowę w celu zakwalifikowania się do grupy na odpowiednim poziomie. Ponieważ nasi partnerzy stosują 12 stopniowy podział poziomów nauczania – grupy dobierane są bardzo precyzyjnie. Na miejscu , po sprawdzeniu poziomu, każdy uczestnik kupuje odpowiedni podręcznik i zeszyt ćwiczeń (ok. 30 euro).

Zakwaterowanie jest możliwe od 12.00 w niedzielę poprzedzającą rozpoczęcie nauki. Wykwaterowanie musi nastąpić do godziny 12.00 w sobotę po zakończeniu kursu.

W sytuacjach gdy uczestnik potrzebuje większej ilości noclegów (np.: ze względu na rozkład lotów) istnieje możliwość wykupienia dodatkowej doby (max 3)

W każdej miejscowości istnieje możliwość wykupienia samego kursu – bez zakwaterowania; bądź kursu z zakwaterowaniem, ale bez wyżywienia.

Przy wyjeździe dłuższym niż 2 tygodnie można łączyć kursy w różnych miastach i np. korzystać w ramach jednego wyjazdu z atrakcji, jakie oferuje Madryt i relaksu na plaży w Alicante czy Maladze.

W ramach pobytu istnieje możliwość wykupienia dodatkowych kursów i atrakcji np. kursu flamenco lub nurkowania.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji 71 795 92 95