Dorota

Dorota Nieto-Kuczyńska

Iberystka, stypendystka Królestwa Hiszpanii, stypendystka Hiszpańskiej Agencji Współpracy Zagranicznej, absolwentka Podyplomowej Szkoły Letniej dla Nauczycieli Języka Hiszpańskiego w Madrycie, stypendystka Ośrodka Języków Nowożytnych w Granadzie. W 2000 roku przebywała na Polytechnic University w Hong Kongu, gdzie po raz pierwszy zetknęła się z podejściem komunikatywnym w nauczaniu języków obcych. Zafascynowana metodą naturalną rozwija ją z powodzeniem we współpracy ze swoim mężem Davidem Nieto-Rasińskim. Opracowany przez nią program nauczania uzyskał w 2010 roku Akredytację Kuratora Oświaty. Związana z nauczaniem języka hiszpańskiego od 2000 roku. Jest autorką podręcznika do nauki hiszpańskiego Arcoíris na poziomach A1, A2, B1.1, z którego korzystają studenci m.in. Politechniki Łódzkiej, Iberystki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i wielu innych. Jako metodyk specjalizuje się w szkoleniu nauczycieli w całej Polsce odnośnie nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ostatnim czasie ukończyła 1 stopień Akademii Zarządzania dla Dyrektorów Instytucji Językowych, gdzie odbyła 112 godzin szkoleń z zarządzania systemowego i indywidualnego, psychologii rekrutacji, negocjacji, prawnych aspektów funkcjonowania różnych instytucji związanych z edukacją.

Prywatnie mama dwójki dzieci: córki i syna w wieku szkolnym. Siatkarka i pływaczka. Ostatnio próbuje tańczyć tango i jeździć konno.
Ma niewyczerpane zapasy energii i lubi zarażać innych swoją pasją – zamiłowaniem do nauczania języków obcych.

Dzieci są zabawne, spontaniczne, teatralne, wymagające i bardzo kochane. Dzieci zabarwiają świat pięknymi kolorami, uczą dorosłych widzieć rzeczywistość w sposób prosty i bez żadnych stereotypów. Są mądre. Uwielbiam patrzeć jak się rozwijają pod moim przewodnictwem, połykają bakcyla na język hiszpański i chcą zgłębiać jego tajniki z wielkim zaangażowaniem