Dominika

Nazywam się Dominika Jakubowska, pochodzę z Leszna, jednak od dawna mogę określać się jako „obywatelka świata”. Wystarczy spojrzeć na moje podróżnicze dokonania – przez ostatnie 7 lat przemierzałam gęstwiny amazońskiej selvy i andyjskie szczyty w Ameryce Południowej. To właśnie ten tętniący życiem i muzyką kontynent jest moją największą miłością – aby go poznać bliżej, ukończyłam renomowaną Pontifica Universidad Católica del Perú w Limie na kierunku nauczanie języka hiszpańskiego.

Świat Ameryki Południowej to jednak nie wszystko – prowadzę również projekty badawcze dla uczelni z całego świata – w tym na Universitat Autónoma de Barcelona i University of Delhi w Indiach.

W trakcie podróży realizuję się również jako archeolog, odkrywając z rodziną coraz to nowe zakątki fascynującego świata antycznych cywilizacji.
Swoich studentów zarażam pasją do nauki języka hiszpańskiego już od pierwszych zajęć, wzbogacając lekcje o liczne opowieści i anegdoty związane z życiem w Ameryce Południowej, dzięki czemu każde słówko zapada w pamięć szybciej i przyjemniej.