Dla firm i instytucji

Jesteśmy największą dolnośląską szkołą specjalizującą się w języku hiszpańskim.
Istniejemy od 2002 roku. Nasza siedziba mieści się we Wrocławiu, natomiast nasi lektorzy uczą pracowników firm w różnych miastach.

O wysokim standardzie oferowanych przez nas kursów świadczy Akredytacja Kuratorium Oświaty, którą otrzymaliśmy w grudniu 2010.

Jesteśmy jedyną szkołą języka hiszpańskiego na Dolnym Śląsku zarządzaną i prowadzoną przez wykształconych w kierunku nauczania języków obcych dyrektorów i jedyną szkołą hiszpańskiego w Polsce pracującą na własnym – autorskim podręczniku.

O wysokim standardzie oferowanych przez nas kursów świadczy Akredytacja Kuratorium Oświaty, którą otrzymaliśmy w grudniu 2010.

 

Wszystkie kursy z hiszpańskiego na poziomie A1, A2, B1, B2 są akredytowane przez Kuratorium Oświaty – jako jedyna szkoła we Wrocławiu wydajemy takie certyfikaty.

 

+
dla pracownika

Od roku 2013 już 6-krotnie przeprowadzaliśmy audyt językowy w całej Polsce dla wybranych instytucji. Uczymy i jednocześnie wymagamy, ponieważ znamy najwyższe standardy.

 

+
dla pracownika

Wszystkie kursy są wspomagane przez metodyka. Analizujemy na bieżąco potrzeby grup, dostosowując jej potrzeby do tematyki i zagadnień leksykalno – gramatycznych pojawiających się na zajęciach.

 

 

+
dla pracownika

Wszyscy pracownicy uczący się hiszpańskiego mają bezpłatny dostęp do wspierającego naukę kursu on-line www.minilekcje.pl
Kurs opracowany jest według naszej metody w 100% powiązany z naszym wiodącym podręcznikiem Arcoíris. To narzędzie fantastycznie się sprawdza w środowisku instytucjonalnym, gdzie często ktoś jest nieobecny. Przy pomocy mini lekcji może nadrobić zaległości gdzie chce i kiedy chce i przyjść na kolejną lekcję w pełni przygotowanym .

 

 

+
dla pracownika

Świadczymy również usługi tłumaczeniowe ( w tym tłumaczenia przysięgłe) w zakresie tłumaczeń technicznych, finansowo-prawnych, informatycznych i innych.

 

 

Zespół stale szkolonych lektorów: filologów oraz native-speakerów

gwarantuje najwyższą jakość kursów i skuteczność metody naturalnej – która jest najefektywniejszą metodą nauki języka, jest też najłatwiejsza dla ucznia i najtrudniejsza dla lektora, ponieważ największy ciężar pracy spoczywa właśnie na nim.

METODA!

Uczymy angielskiego po angielsku!!!
Uczymy hiszpańskiego po hiszpańsku!!!
Uczymy polskiego po polsku!!!

Stosowana przez nas metoda naturalna polegająca na prowadzeniu zajęć wyłącznie w języku obcym i stawiająca akcent na komunikację okazała się skuteczna i cieszy się dużym uznaniem wśród osób regularnie uczęszczających na opracowane przez nas kursy. Postępy słuchaczy są widoczne, dzięki czemu nasza współpraca z firmami okazuje się owocna i długotrwała.

 

 • uczymy według w pełni autorskiego programu będącego wynikiem kilkunastu lat pracy z grupami i klientami indywidualnymi;
 • od pierwszej lekcji tylko angielski/hiszpański /polski – dzięki naszej metodzie i świetnie wyszkolonym lektorom to naprawdę możliwe;
 • w El Universo uczymy myśleć w języku obcym, uczymy autentycznych reakcji językowych;
 • jako jedyna szkoła hiszpańskiego w Polsce pracujemy na własnym podręczniku;

 

 

Podręcznik Arcoíris

Jest owocem wielu lat doświadczenia i konsekwentnym następstwem autorskiego programu – gwarantuje całkowitą spójność wszystkich elementów, które składają się na najwyższą jakość nauczania; jest dopełnieniem wszystkich oferowanych przez El Universo form kursów.

 Jako najstarsza szkoła specjalizująca się w nauczaniu języka hiszpańskiego na Dolnym Śląsku oferujemy:

 • Dużą elastyczność w zakresie programu nauczania (program szkoleń dla klientów instytucjonalnych ustalany jest indywidualnie z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych zleceniodawców) oraz terminów zajęć (firmy same decydują o częstotliwości, długości oraz godzinach odbywania się lekcji).
 • Nasza kadra dydaktyczna liczy 16 osób  – dzięki temu dajemy możliwość uczenia się ze specjalistami o różnych temperamentach, charakterach, zainteresowaniach i odmiennych wymowach uczących tą samą metodą.
 • Zapewniamy system monitorowania postępów (2 razy w roku test sprawdzający postępy), ankiety satysfakcji słuchaczy oraz certyfikaty po ukończeniu każdego poziomu.
 • Nadzór metodyczny nad zajęciami
 • W przypadku zajęć z hiszpańskiego gwarantujemy bezpłatny dostęp do wspierającego naukę kursu on-line www.minilekcje.pl – kurs opracowany jest według naszej metody w 100% powiązany z naszym wiodącym podręcznikiem. Również bezpłatny dostęp do nowoczesnego narzędzia wspierającego naukę na urządzenia mobilne https://fiszkoteka.pl/kursy-jezykowe/hiszpanski
 • Zajęcia w siedzibie firmy lub w naszej szkole (w drugim przypadku zyskujemy pewność, że żaden pilny telefon, asystentka, czy nagła sprawa nie zakłócą nauki).
 • Możliwość udziału w tzw. Español Total – bardzo intensywnym kursie (4-6 godzin dziennie) będącym niejako zanurzeniem w rzeczywistości hiszpańskiej. Bardzo szybkie postępy w stosunkowo krótkim czasie. Nauka pod nadzorem kilku wymieniających się lektorów EL UNIVERSO, którzy opracowują wspólnie plan zajęć, dzięki czemu mimo zintensyfikowaniu nauki nie ma miejsca na nudę i brak koncentracji. Każdorazowe pojawienie się nowego lektora to nowy zastrzyk adrenaliny, pozytywnej oczywiście J. Kurs Español Total odbywa się w naszej siedzibie, dzięki czemu zajęcia są urozmaicone w wieloraki sposób: ilustracje, ćwiczenia interaktywne, płyty z muzyką latynoską i hiszpańską, reklamy, prasa, książki w oryginale, filmy w wersji oryginalnej, itp.
 • Oferujemy bardzo różnorodne kursy, od standardowych na wszystkich poziomach zaawansowania po kursy specjalistyczne.

 

Pragniemy zauważyć, że jesteśmy w stanie rozpocząć współpracę w każdej chwili po ustaleniu dogodnych dla zleceniodawcy i dla nas terminów.

Naszymi klientami byli/są m.in.:

Bank Zachodni BZWBK S.A.; Santander Consumer Bank S.A.; Urząd Miasta Wrocławia, Opera Wrocławska, HP Polska, Google Polska, Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.; Budimex S.A., FagorMastercook S.A.; Unit4 TETA; Opera Software; Ebcc Sp. z o.o., HP, Nasza Klasa, kancelarie adwokackie i notarialne i inne.