Angielski dla dzieci 2-7 lat

Oficjalna strona metody: www.teddyeddie.pl

Miło nam przedstawić naszego Misia, który zwie się Teddy Eddie. Miś jest dość psotny i sypia w śmierdzącej skarpecie, a mimo to zachęca setki dzieci do nauki angielskiego.

TEDDY EDDIE  to ambitna metoda nauczania języka angielskiego dzieci w wieku   2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą.

Uczymy się z misiem 2 razy w tyg po 50 minut. To dużo? Tak, wystarczająco dużo czasu, aby na spokojnie zmotywować na początku lekcji do kilkudziesięciominutowej pracy, podczas której będą poprzez abace uczyć się zdań, pytań, opowiadać historie, słuchać i wiele wiele więcej. A małe dzieci potrzebują oddechu i relaksu, dlatego 50 minut to idealne rozwiązanie. Na spokojnie, bez pośpiechu, ale konkretnie i ambitnie.

5000 – to zasób słów, jakim posługuje się dorosły Amerykanin.

Dzięki metodzie Teddy Eddie dziecko poznaje pierwsze 2.000 słów i jest gotowe na kolejny, bardziej zaawansowany etap nauki.

  • Teddy Eddie sprawia, że dziecko przyswaja do pięciu razy więcej słów niż przy użyciu standardowych podręczników.
  • Swobodna rozmowa jest możliwa szybciej, niż w przypadku używania innych metod.
  • Rodzic bardzo szybko widzi efekty nauczania, które rozciągają się poza znajomość słówek – wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, co poprawia jego zdolności kojarzenia.

 

Metoda Teddy Eddie otrzymała nominację do międzynarodowej nagrody „The ELTons” przyznawanej przez British Council.

Dzieci 2-3 lata

Dzieci 4-5 lat

Dzieci 6-7 lat

Teddy Eddie uwodzi dzieci, rodziców i nauczycieli połączeniem skutecznej nauki ze świetną zabawą!

 

Prezentujemy fragmenty książek, nagrania, gry i wiele innych materiałów.

Metoda opiera się na starannie zaprojektowanych materiałach: flashcardach, gadżetach, scenariuszach gier i zabaw, nagraniach dźwiękowych oraz książkach.

Dzięki tej różnorodności Teddy Eddie nigdy się nie nudzi!

Poniżej prezentujemy przykładowe fragmenty kursu.

Większość z nich pochodzi z rozdziału czwartego “Transport” w Księdze Żółtej.

Plansze z podkładem dźwiękowym

 

 

Bajka (story)

The six witches

To ćwiczenie czerpie ze znanej nam wszystkim tradycji opowiadania bajek. Dziecko słucha historii, jednocześnie oglądając obrazki. Później przedstawia ją lektorowi, a czasem także przedstawia wcielając się w role. Dzięki 13 etapom wprowadzania historyjki, lektor może różnicować poziom trudności zależnie od możliwości danej grupy.

 

Przedstawienie (showtime)

Drive a car!

 

W ćwiczeniu typu przedstawienie Teddy Eddie opiera się na metodzie TPR (total physical response – reagowanie ciałem). Dziecko słucha poleceń i wykonuje określone czynności. Równocześnie używa zdań o wysokim poziomie trudności, jak na przykład: “Get out of the car and push it!”.

 

 

AUDIO

czyli nagranie dźwiękowe

 

Piosenki (songs)

My yellow car | The flying rock&roll

Wszystkie piosenki zostały napisane przez autorki metody. Ich celem jest uczyć nie pojedynczych słów, ale całych zdań! Wykonuje je brytyjski native speaker, uzdolniony szczególnie w kierunku… naśladownictwa głosów. W efekcie nie tylko dzieci uwielbiają piosenki i przyswajają nowe wyrażenia w mgnieniu oka. Rodzice słuchają ich razem z dziećmi!

Wierszyki (rhymes)

The big track

Wierszyki działają podobnie jak piosenki. Dziecko słucha, powtarza i wykonuje określoną czynność podczas mówienia. Celem zazwyczaj jest utrwalenie omówionego materiału, zwłaszcza zdań i złożonych form gramatycznych. Rymy, dziecięcy język i wielokrotne powtarzanie znacząco ułatwiają proces zapamiętywania.

Uszy do góry! (ears up)

The City

Uszy do góry! to propozycja wyjątkowa. Jest w pełni unikatowa dla metody Teddy Eddie. Opiera się na ćwiczeniach typu listening comprehension, jest jednak dostosowana do potrzeb małych dzieci. Jak wygląda w praktyce? Zazwyczaj jest to krótka, śmieszna historyjka, pojawiająca się pod koniec rozdziału i sprawdzająca, czy dziecko opanowało dany materiał. Słuchanie odbywa się bez żadnych pomocy wizualnych. Po jego zakończeniu nauczyciel zadaje pytania, a uczeń odpowiada.

Gra (game)

Animals are sick

W tej grze dzieci bawią się w zwierzęta i lekarza. Poszczególnym zwierzętom dzieje się “krzywda”, ale wtedy do akcji wkracza lekarz z odpowiednim lekarstwem. Zabawa została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci używały języka funkcjonalnie, rozwijały rozumienie ze słuchu i aktywizowały się w komunikacji, ucząc mówić się w określonym celu. Co więcej, w taką zabawę dzieci chętnie bawiłyby się także w języku ojczystym. Gadżety (stetoskop dla lekarza i pigułki dla chorych zwierząt) dodają zabawie kolorytu.

 

FRAGMENTY KSIĄŻEK

czyli materiały drukowane

Książka ucznia (Student’s Book)

Teddy Eddie spogląda na dziecko z okładki i zaczyna się przygoda z misiem… Wszystkie książki skierowane do uczniów są miękkie, pachnące i kolorowe. Przyciągają dziecięcą uwagę i pobudzają ciekawość. Różnią się od tradycyjnych podręczników dla przedszkolaków: zawierają teksty, które dzieciom mnie przeszkadzają, stanowią za to fantastyczną pomoc dla nauczycieli i rodziców. W ten sposób wędrówka przez świat nauki języka angielskiego zmienia się dla wszystkich w zabawę.

Poradnik dla rodzica (Parents’ Guide)

Rodzic na bieżąco może śledzić postępy dziecka w nauce. Otrzymuje do rąk poradnik w języku polskim, w którym znajdzie nie tylko informacje o nowych umiejętnościach, jakie nabyła jego pociecha, ale także słowniczki z nowymi słówkami oraz treść ćwiczeń (takich jak piosenki, wierszyki czy gry) w obu językach. Dostaje też pełen opis metody i pomysły, jak wspomagać rozwój języka obcego w domu.

Sekretna Książeczka (Secret Booklet)

Każdy zestaw kursanta wyposażony jest w dodatkowy gadżet: mini książeczkę z 38 obrazkami. Każdy przedstawia słowo, które nie występuje nigdzie w Księdze. Słów tych dzieci uczą się jako “haseł” pozwalających im wejść na lekcję. 38 słówek z Sekretnej Książeczki w metodzie Teddy Edie to tylko dodatek, podczas gdy w pracy z tradycyjnym podręcznikiem dziecko uczy się porównywanej liczby terminów… przez rok.

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów Teddy Eddie. Więcej na www.teddyeddie.pl

Potrzebujesz pomocy w dokonaniu odpowiedniego wyboru? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy w możliwie najkrótszym terminie.