ALICANTE

Alicante (hiszp. Alicante; katal. Alacant) co oznaczało po arabsku „źródło światła” – historyczne miasto portowe w południowo-wschodniej Hiszpanii. Jest to jeden z najważniejszych portów hiszpańskich na Morzu Śródziemnym,

Alicante jest jednym z ważniejszych ośrodków wypoczynku letniego na Costa Blanca, mówi się , że plaża w San Juan de Alicante jest ulubioną plażą mieszkańców Madrytu, miasto jednak nie jest zdominowane przez turystykę masową  a wybrzeżem nie zawładnęły architektura wieżowce.

Alicante leży u stóp skalistej góry, na której wznosi się starożytna twierdza (wstęp nieodpłatny) Castillo de Santa Bárbara. Z grobli portowej rozciąga się widok na miasto i na wzgórze – po zmierzchu gdy port i wzgórze są  podświetlone widok zapiera dech w piersiach. Inne warte odwiedzenia miejsca w Alicante to między innymi:

  • Barrio de Cruz’ – stara dzielnica, znajduje się tu XIV-wieczny kościół Basílica de Santa María – najstarszy kościół i jedna z największych atrakcji Alicante.
  • Concatedral de San Nicolás de Bari – Katedra, która została przekształcona z dawnego meczetu w chrześcijański kościół przez króla Alfonsa X w 1662 roku.
  • Explanada de España – szeroka promenada nadmorska
  • Parque de Canalejas – park, który usytuowany jest na skraju Explanada de España, w bezpośrednim sąsiedztwie morza.
  • Parque de El Palmeral – usytuowany jest na obrzeżach południowej części Alicante, znajdują się tu kaskady wodne i jezioro.
  • Plaza Gabriel Miró z interesującą roślinnością i starymi drzewami oraz pomnikami,
  • Plaza de Torros (arena walk byków).
  • Playa del Postiguet – szeroka piaszczysta plaża w centrum.
  • Museo de Arte de Siglo XX (Muzeum Sztuki XX wieku) – eksponowane są tu głównie dzieła hiszpańskich artystów takich jak: Joan Miró, Pablo Picasso, czy Salvador Dalí.

Obecnie mamy duży wybór połaczeń lotniczych z Alicante  z Krakowa, Poznania, Gdańska i Wrocławia. Z lotniska w Alicante kursuje do centrum miasta (przystanek Rambla Mendez Nuñez) linia autobusowa C6 (czas podróży ok. 20 minut).

SZKOŁA W ALICANTE

Mimo, że jesteście w szkole to wakacyjny nastrój towarzyszy Wam przez cały dzień J Szkoła znajduje się w budynku przy promenadzie, w otoczeniu palm, po zajęciach możecie udać się niemal prosto na plażę lub zrelaksować się na przylegającym do budynku terenie zielonym J W szkole jest laboratorium komputerowe dostępne nieodpłatnie dla słuchaczy oraz Wi-fi

Przykładowe ceny:

2 tygodniowy kurs intensywny z zakwaterowaniem w pokoju jednoosobowym z wyżywieniem – 685 € , cena nie obejmuje podręcznika, cena obejmuje pościel i  pranie 1xtyg.

3 tygodniowy kurs intensywny z zakwaterowaniem w pokoju jednoosobowym z wyżywieniem – 995 € , cena nie obejmuje podręcznika, cena obejmuje pościel i  pranie 1xtyg.

W ramach pobytu istnieje możliwość wykupienia dodatkowych kursów i atrakcji np. kursu flamenco lub nurkowania.

W każdej miejscowości istnieje możliwość wykupienia samego kursu – bez zakwaterowania; bądź kursu z zakwaterowaniem, ale bez wyżywienia.

Przy wyjeździe dłuższym niż 2 tygodnie można łączyć kursy w różnych miastach i np. korzystać w ramach jednego wyjazdu z atrakcji, jakie oferuje Madryt i relaksu na plaży w Alicante czy Maladze J

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji 71 795 92 95


INFO OGÓLNE

Podane ceny dotyczą kursu obejmującego 4 godziny zajęć dydaktycznych dziennie + dodatkowych zajęć o szerokopojętej kulturze Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej (mogą to być zajęcia o kuchni, architekturze, grafitti w Granadzie, znaczeniu gestów w języku hiszpańskim etc.) Istnieje oczywiście możliwość wykupienia kursów mniej lub bardziej intensywnych.

Naukę można rozpocząć w dowolny poniedziałek w ciągu całego roku. W pierwszy poniedziałek rano każdy uczestnik pisze test, a jeśli to potrzebne odbywa także krótką rozmowę w celu zakwalifikowania się do grupy na odpowiednim poziomie. Ponieważ nasi partnerzy stosują 12 stopniowy podział poziomów nauczania – grupy dobierane są bardzo precyzyjnie. Na miejscu , po sprawdzeniu poziomu, każdy uczestnik kupuje odpowiedni podręcznik i zeszyt ćwiczeń (ok. 30 euro).

Zakwaterowanie jest możliwe od 12.00 w niedzielę poprzedzającą rozpoczęcie nauki. Wykwaterowanie musi nastąpić do godziny 12.00 w sobotę po zakończeniu kursu.

W sytuacjach gdy uczestnik potrzebuje większej ilości noclegów (np.: ze względu na rozkład lotów) istnieje możliwość wykupienia dodatkowej doby (max 3)

W każdej miejscowości istnieje możliwość wykupienia samego kursu – bez zakwaterowania; bądź kursu z zakwaterowaniem, ale bez wyżywienia.

Przy wyjeździe dłuższym niż 2 tygodnie można łączyć kursy w różnych miastach i np. korzystać w ramach jednego wyjazdu z atrakcji, jakie oferuje Madryt i relaksu na plaży w Alicante czy Maladze.

W ramach pobytu istnieje możliwość wykupienia dodatkowych kursów i atrakcji np. kursu flamenco lub nurkowania.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji 71 795 92 95